čeština english
Ochrannépracovní pomůcky Hygienicképotřeby Hotelovévybavení Kancelářsképotřeby Reklamnípředměty

DISTRIBUCE NANOLOGIX

Respira Compact

Ochranná dýchací polomaska RESPIRA od společnosti Nanologix, je polomaskou nové generace, při jejímž vývoji byla zohledněna spolehlivá funkčnost se současně vysokým komfortem užívání. Základním požadavkem pro správnou funkčnost každé dýchací polomasky je zajištění dokonalé těsnosti na rozhraní pružné části polomasky a obličeje.Tato těsnost byla dosažena postupnými vývojově konstrukčními kroky, které zahrnovaly zejména optimalizaci tvarů jednotlivých dílů masky. Jednotlivé rozměry vycházejí z antropometrické studie lidského obličeje se zaměřením na evropskou populaci a představují střední hodnoty intervalů velikostí morfometrických rozměrů obličeje dospělého člověka.

Maximální flexibilita a schopnost dokonale kopírovat lidskou tvář je dosažena jak geometrií lícnice - dosedací plochy přiléhající k obličeji, tak vysokou pružností zvoleného materiálu. Polomaska RESPIRA pro pružnou část využívá speciální typ silikonu, který byl vyvinut cíleně pro využití ve zdravotnictví, a tudíž splňuje ty nejpřísnější požadavky. Maximální flexibilita silikonu umožňuje rovnoměrné rozložení tlaku, kterým působí lícnice na obličej, tím je dosažena dokonalá těsnost a současně vysoký komfort užívání i při dlouhodobém použití.

Silikon se navíc vyznačuje vysokou chemickou odolností, a tudíž nehrozí při kontaktu polomasky se širokou škálou chemických látek její poškození. Další významnou výhodou tohoto materiálu, je minimální sklon k trvalým deformacím, což umožňuje skladování polomasky ve složeném stavu v baleních o malých rozměrech, po vybalení dostává polomaska původní tvar a je připravena k okamžitému použití. Silikon navíc díky své extrémní odolnosti vůči stárnutí, neztrácí svou pružnost, což zajišťuje značně prodluženou životnost polomasky.Tuhá část polomasky sloužící k upnutí filtru je vyrobena z vysoce výkonného termoplastického polymeru, který je vyztužen vlákenným plnivem pro zvýšení pevnosti. Jedná se o materiál vyznačující se dokonalou přilnavostí k silikonové části což je nezbytné pro zajištění spolehlivé těsnosti. Spojení silikonu s tuhou částí je natolik silné, že vydrží i značné mechanické zatížení.

   

Ochranná dýchací polomaska RESPIRA je vybavena kruhovým filtrem, který je k obličejové části připevněn pomocí závitového spojení. Konstrukce spojení je řešena tak, aby výměna filtru byla snadná a intuitivní, bez nutnosti sejmutí polomasky z obličeje.Tento systém s oblým závitem tak umožňuje velmi rychlou výměnu filtru za pomocí jen jedné ruky uživatele.Toto konstrukční řešení vyplívá z potřeb uživatelů v krizových situacích, kde rychlost a jednoduchost montáže filtru mnohdy zásadně ovlivňuje míru ochrany zdraví.

Samotná těsnost na rozhraní pevné části polomasky a filtru zajišťuje silikonový těsnící kroužek, který je ukotven do tělesa filtru. Tento kroužek díky svým vlastnostem, zajišťuje spolehlivé těsnění po celou životnost masky, jelikož nedochází k jeho vymačkávání a ztrátě pružnosti. Samotný kruhový filtr je řešen tak aby vyhovoval široké škále filtračních materiálů. Minimální normativně stanovená plocha filtru 150 cm2 z hlediska prodýchatelnosti, je bezpečně splněna a lze jí i výrazně navýšit zvětšením hustoty skladu filtračního materiálu.

Filtrační vložka je ve filtru zafixována pomocí speciálního lepidla, která zajišťuje nejenom pevnost spojení na rozhraní filtrační vložky s pevnými částmi filtru ale i dokonalou těsnost. Filtry dýchací ochranné polomasky jsou vybaveny různými filtračními materiály,které jsou doporučeny pro jednotlivé typy prostředí pro ochranu v účinnosti P1 až P3.Jedinečnost filtrů RESPIRA spočívá v záměrném nevyužití výdechového ventilu, tlak vydechovaného vzduchu je totiž využit pro regeneraci filtrační vložky. Tento unikátní systém prodlužuje dobu životnosti filtru v zamořeném prostředí, jelikož vydechovaný vzduch částečně čistí filtrační vložku od zachycených částic.

Zpět na seznam článků

CZK/EUR 27,22 0,00 CZK/PLN 5,94 0,00 CZK/USD 22,96 0,00 CZK/GBP 30,02 0,00
 • DUPONT 68.10
 • 3M 141.14
 • PROCTER&GAMBLE 82.75
 • HONEYWELL 91.97
 • SVENSKA CELUOZA 188.90
 • DELTA PLUS 43.69
 • ANSELL 16.61
 • COLGATE-PALMOLIVE 66.73
 • RECKITT BENCISER 83.80
 • TEN CATE 20.56
 • UNILEVER 42.55
 • KIMBERLY CLARK 105.12
 • ECOLAB 114.60

LUKSÍK-PROMEX s.r.o.
Palackého 853, Veltrusy 277 46

Promex © 2020 © redakční systém Kompletweb, © design Neofema, s.r.o.